מערכת ניהול פרויקטים

Home  >>  תוכנות ניהול פרויקטים  >>  מערכת ניהול פרויקטים

מערכת ניהול פרויקטים

25
מאי,2016

0

מרבית חברות ההיי טק מבוססות על ניהול פרוייקטים כאלו ואחרים- כל אחת בתחומה. יש חברות המנהלות פרוייקטים של מחשוב, החדרת תוכנה חדשה, הקמת תוכנה לחברה או לבנק וכן ניהול התנהלות שותפת בחברה. במרבית המקרים, מדובר בפרוייקטים בסדר גודל גדול למדיי, שנוטלים פרק זמן של מספר חודשים לפחות, אם לא מספר שנים.

כיצד ניתן לעקוב אחר הפרוייקט ולוודא כי אכן מתבצע על פי השלבים שנקבעו?

כאשר חברה A מגיעה לבצע פרוייקט בחברה B, השתיים עובדות על דרך החדרת הפרוייקט וכן לוחות הזמנים לצורך פריסת הפרוייקט בחברה, השלבים השונים וכן המחלקות המעורבות בפרוייקט. לצורך ניהול אפקטיבי של הפרוייקט, מומלץ להשתמש במערכת לניהול פרוייקטים, באמצעותה למעשה פורסים לוח הזמנים של הפרוייקט והמשימות השונות של כל שלב.

מרבית המערכות הקיימות כיום, מסייעות למשתמש בהן, מעבר לפונקציות פשוטות של תזכורות או ניהול אנשי הקשר או זמנים, גם ניהול של התקציב המיועד לפרוייקט, חריגה ממנו או עודף שלו, וכן מתעדכנת על פי כל שינוי קל שמזינים בה. ישנן מערכות שאף מאפשרות ניהול מספר פרוייקטים במקביל. כך, לדוגמא, עם מתנהל אותו סוג פרוייקט במספר חברות שונות, מאפשרת המערכת לבצע ניהול של אותו הפרוייקט למספר החברות, וכך למעשה מתאפשר ביצוע השוואות בין ניהול הפרוייקט בין חברה זו לשניה. המערכת אף מאפשרת איסוף שעות העבודה, וסיכומן בסוף הפרוייקט או בסוף החודש. כך למעשה יכול להקבע השכר של החברה המבצעת.

היתרון של ניהול פרוייקט באמצעות מערכת המיועדת לכך, היא הגמישות שבמערכת אל מול הלקוח. כך, במידה וחל שינוי, מתעדכנת המערכת בהתאם לשינויים ובכך מאפשרת חיסכון הן בזמן והן בכסף. כמו כן, מתריעה על סטייה מהזמן שהוקצב עבור הפרוייקט, כך שניתן לבצע חשיבה מחודשת על ניהולו, לצורך עמידה הן בלוחות הזמנים והן בתקציב שהוקדש לו. ישנן מערכות ניהול פרויקטים אותם ניתן להוריד באינטרנט, או לרכוש מערכת שכזו מחברה המתמחה בכך. כמו כן, חברות המנהלות פרוייקטים רבים, מתנהלות במערכת שהן עצמן יצרו, על פי סוגי הפרוייקטים והנוחות שלהם ולקוחותיהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *