וירוס הכופר הקטלני – שמרו על המחשב שלכם!

Home  >>  Uncategorized  >>  וירוס הכופר הקטלני – שמרו על המחשב שלכם!

וירוס הכופר הקטלני – שמרו על המחשב שלכם!

11
יונ,2016

0

אזהרות על וירוסים מסוגים שונים אשר מסתובבים במחשבים פרטיים ועסקיים כאחד, מוכרות לנו היטב. מידי תקופה עולה אזהרה על וירוס כזה או אחר, יחד עם האזהרה שלא לפתוח מיילים ממקורות לא מוכרים, ולא לפתוח קבצים ממקור לא ידוע. על מרבית המחשבים כיום מותקנת תוכנת אנטי וירוס, אשר מגנה על המחשב מפני מרבית הווירוסים המוכרים. אך ההאקרים אשר שולחים את הווירוסים השונים משתכללים מיום ליום, ותמיד ישנה סכנה של וירוס חדש ולא מוכר, או של וירוס תוקפני וקטלני במיוחד – כמו וירוס הכופר הקטלני.

וירוס הכופר הקטלני

וירוס הכופר הקטלני הוא וירוס אשר נשלח אל המחשב, לרוב, כמו מרבית הווירוסים, באמצעות מייל עם קובץ מצורף. כאשר הווירוס חודר אל המחשב, הוא יוצר הצפנה לכל הקבצים הקיימים על גבי המחשב. כאשר קבצים הופכים למוצפנים, אין סיכוי סביר לפתוח את ההצפנה ושלחרר את הקבצים ללא תוכנה מתאימה ובעיקר – קוד השחרור התואם להצפנה. לכן, למעשה, וירוס הכופר הקטלני חוסם כל אפשרות של שימוש במחשב. מטרתו של הווירוס הזה, כפי שניתן להבין משמו, היא קבלת כופר. שולח הווירוס יוצר קשר לאחר השתלטות הווירוס, ודורש תשלום, לרוב של כמה מאות או אלפי דולרים, בתמורה לקוד ההצפנה. חשוב לדעת כי במרבית המקרים של פגיעה מווירוס הכופר הקטלני, ההצפנה אכן מוסרת לאחר תשלום הכופר – אך ישנם גם מקרים שבהם שולח הווירוס מקבל את הכסף, ואינו מסיר את ההצפנה.

איך נזהרים?

על מנת להגן על המחשב מפני פגיעה של וירוס הכופר הקטלני, חשוב לבצע שתי פעולות חשובות. ראשית, כידוע, אין לפתוח קבצים שמגיעים ממקור לא ידוע, בשום פנים ואופן! אין לפתוח מיילים כאלה כלל, וגם אם נפתחו – בשום אופן אין לפתוח קבצים מצורפים, אשר עלולים להכיל את הווירוס. זהו צעד חשוב למניעת הפגיעה מלכתחילה. הפעולה החשובה השנייה היא גיבוי מלא של כל הקבצים על המחשב, רצוי אפילו בגיבוי כפול. באמצעות גיבוי, גם אם המחשב נפגע מווירוס הכופר הקטלני, תוכלו בקלות לשחזר את כל הקבצים שלכם, ולהימנע מנזק משמעותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *